Warning: file_get_contents(https://api.genelpara.com/embed/para-birimleri.json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Temporarily Unavailable in /home/piyasa/domains/piyasaraporu.com/public_html/app/helper/Doviz.php on line 148
ECB’den faiz açıklaması
  • 8,67 TL
    10,18 TL
    43.200,01 USD
    492,29 TL

ECB’den faiz açıklaması

Avrupa Merkez Bankası (ECB), faiz oranlarında bir değişikliğe gitmedi ve refinansman operasyon faiz oranının yüzde 0 olarak devam etmesine karar verdi. Piyasa beklentisi de faiz oranının değiştirmeyeceği yönündeydi.

ECB’den faiz açıklaması
Vergi Raporu

Haftanın en önemli gündem maddelerinden olan Avrupa Merkez Bankası (ECB) faiz kararını açıkladı. ECB, piyasalardaki beklentiler dahilinde faiz oranını değiştirmedi. 

ECB, bankaların merkez bankasında tuttukları mevduat için ödenen faiz oranını gösteren faiz oranını yüzde -0,50, marjinal faiz oranını yüzde 0,25 olarak korudu. Analistler tahmini de iki faiz oranında değişiklik yapılmayacağı şeklindeydi. 

Varlık alımları da değişmedi

ECB, pandemi varlık alım programını 1,85 trilyon euroda tuttu. Pandemi alım programının ılımlı yavaş bir patikada sürdürüleceği vurgulandı. Toplantı karar metninde geçiş sürecinde enflasyon hedefinin ılımlı seviyede geçebileceği ifade edildi.

Euro Bölgesinde , son açıklanan ağustos verisinde yıllık tüketici fiyatları yüzde 3, çekirdek tüketici fiyatları yüzde 1,6 olarak duyurulmuştu

Gözler Lagarde'da

ECB Başkanı Christine Lagarde, her zaman olduğu gibi Para Politikası Kurulu toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyecek.

 

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyatlar için harekete geçti Önceki

Ticaret Bakanlığı fahiş fiyatlar için harekete geçti

Fındık alım ödemeleri bugün yapılacak Sonraki

Fındık alım ödemeleri bugün yapılacak

Yorum Ekle