• 13,68 TL
    15,53 TL
    56.976,47 USD
    778,09 TL

Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecek

TCMB Başkanı Kavcıoğlu ve BDDK Başkanı Akben, son gelişmeleri değerlendirmek üzere öğleden sonra bankacılarla görüşecek.

Kavcıoğlu bankacılarla bir araya gelecek
Vergi Raporu

Türk lirası son dönemde yaşanan sert kayıpları telafi etmeye çalışırken, toparlanma çabalarının sınırlı kaldığı görülüyor. Düşük işlem hacmi de kurda gün içinde oynaklığın artmasına neden oluyor. Dün satışların etksiyle 11,6 seviyelerine doğru gevşeyen dolar, bu seviyelerde kalıcılık sağlayamadı ve yeniden 12 liranın üzerine çıktı.

Yeni günün başlangıcında döviz kurlarında yüzde 2 yükselişler yaşandı. Saat 10:15 itibariyle Dolar 12,15 ve Euro 13,64 seviyelerinde.

Bankacılarla toplantı

TCMB Başkanı Kavcıoğlu ve BDDK Başkanı Akben, son gelişmeleri değerlendirmek üzere öğleden sonra bankacılarla bir araya gelecek. Toplantıdan somut bir karar çıkması beklenmezken, genel durum değerlendirmesi yapılması bekleniyor.

BAE ile 10 anlaşma

Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında enerji, çevre, finans ve ticaret alanlarında 10 anlaşma imzalandı. Abu Dabi Kalkınma Holdingi (ADQ) Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Hasan Al Suwaidi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’de yatırım yapmak üzere 10 milyar dolarlık bir fon ayırıp ve tahsis ettiğini açıkladı. 

Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında dün merkez bankacılığı konularında işbirliğinin geliştirilmesine zemin oluşturmak üzere bir Mutabakat Zaptı imzalandı.

 

Almanya’nın büyümesi aşağı yönlü revize edildi Önceki

Almanya’nın büyümesi aşağı yönlü revize edildi

Çeyrek altın 1.135, Cumhuriyet altını 4.620 liradan satılıyor Sonraki

Çeyrek altın 1.135, Cumhuriyet altını 4.620 liradan satılıyor

Yorum Ekle