• 13,69 TL
    15,54 TL
    56.927,18 USD
    778,36 TL

Kur yükseldi! Üretim durma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı

PLASFED Başkanı Karadeniz, kurdaki hızlı yükselişin önüne geçilmezse sektörün üretim yapamaz hale geleceğini ifade etti.

Kur yükseldi! Üretim durma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı
Vergi Raporu

TL'deki değer kaybı plastik gibi ağırlıklı ithal girdi kullanan ve tedarik zinciri kaynaklı sorunlar nedeniyle yüksek taşıma maliyeti bulunan sektörlerin faaliyetlerini zorlaştırıyor.

Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED) döviz kurundaki hızlı yükseliş nedeniyle halihazırda hammadde fiyatları ve bulunurluğu konusunda sorunlar yaşayan üretici şirketlerin faaliyet koşullarını daha da zorlaştırdığını söyledi.

PLASFED Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karadeniz, kurdaki yükselişten dolayı sanayicinin nihai ürün için ücret tarifesi oluşturmakta zorlanacağını ve iç pazarda talebin azalacağını ifade ederek şunu söyledi:

"Üretim sayesinde ayakta duran sanayimiz, bu hızlı yükselişler ve doğuracağı sonuçların önüne geçilmediği sürece üretim yapamaz hale gelme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak."

"Son dönemde döviz kurlarındaki hızlı yükselişlerden kaynaklı risk ve belirsizliklerin giderek artması, hammadde konusunda sıkıntı çeken sanayicimizi daha zorlu bir sürecin içine sürüklüyor" diyen Karadeniz, sektörün bu zorluklara rağmen üretime devam etmesi gerektiğini ifade etti.

 

Asgari ücretin ilk toplantısı 1 Aralık’ta Önceki

Asgari ücretin ilk toplantısı 1 Aralık’ta

İsveç MB faizi sabit tuttu Sonraki

İsveç MB faizi sabit tuttu

Yorum Ekle