author
İhsan Durlanık - Naci Yıldırım idurlanik@yahoo.com - naciyildirim@gmail.com

İhsan DURLANIK

 

1976’da Çankırı’da doğdu. İlköğrenimini Küçükçekmece Yeşilyuva İlkokulu, ortaöğrenim ve liseyi Florya Tevfik Ercan Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye bölümünde tamamladı.

2006 yılında Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çorlu Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Halen Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Gelir Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Halen, Naci YILDIRIM ile birlikte vergisel konularda çeşitli makaleler ve bilgi notları yazmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Naci YILDIRIM

1983 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ahmet Vefik Paşa İlkokulu ve Çankaya Ortaokulunda, lise öğrenimini Çankaya Lisesinde tamamladı. 2004 yılında Kırıkkale Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

2008’de Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı Çekirge Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde Gelir Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Halen Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Gelir Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği üyesi olup amatör olarak fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. 2010 yılında ‘Vergi İletişim Merkezinde Ekip Ruhu’ isimli fotoğrafı; İMİ Conferencestarafından 26/10/2010 tarihinde düzenlenen 2010 yılı En İyi Çağrı Merkezi Fotoğrafları Yarışmasında ikincilik ödülü almıştır.

Halen, İhsan DURLANIK ile birlikte vergisel konularda çeşitli makaleler ve bilgi notları yazmaktadır.

Evlidir.

Oto Galerilerin Binek Otomobil Teslimlerinde KDV Uygulama Süreçleri Oto galeriler kavramı ise yazımızda İkinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden mükellefler olarak ifade edilecektir. Yazının devamı...