AnadoluJet 60'ıncı uçağı filosuna ekledi

Türk Hava Yollarının (THY) alt markası AnadoluJet'in filosuna dahil ettiği 60'ıncı uçağı, gerekli teknik kontrollerin ardından uçuşlara başlayacak.

Ulaşım
2022-12-09 18:21:57

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, 60'ıncı uçağın filoya dahil edilmesi dolayısıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda tören düzenlendi.

Törene, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Birdal, THY Genel Müdür (Ticari) Yardımcısı Kerem Sarp ve üst düzey yöneticiler ile çalışanlar katıldı.

Bolat, törende, THY'nin planlama ve stratejik hamlelerinin Türkiye'yi küresel havacılık merkezlerinden biri haline getirdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önlerine koyduğu "hava yolunu halkın yolu yapma" hedefine uygun olarak, Anadolu'nun dört bir yanına yapılan havalimanı yatırımlarıyla sektörlerinin büyümesinde başrolü üstlendiklerini kaydeden Bolat, şunları ifade etti:

"İnsanımızı da hava yoluna güçlü bir biçimde bağladık. Dünyanın dört bir yanında başarıya ulaşmamızda emeği olan filomuza yeni uçaklar katıyoruz. Filomuzda bulunan uçak sayısını 6 kat artırdık ve markamız 200 uçağa ulaşabilecek potansiyele sahip. Önümüzdeki yıl AnadoluJet filomuzun yüzde 45'i, bugün lansmanını gerçekleştirdiğimiz bu yeni nesil uçaklarımızdan oluşacak. Bunun yeni destinasyonlar, yeni başarılar demek olduğunu iyi biliyoruz. Geçmiş dönemde yaptığımız planlamalar meyvesini güçlü bir şekilde verdi. 2022 yılının 11 ayında AnadoluJet ile 14 milyonun üzerinde yolcu taşıdık ve yılı 15 milyondan fazla yolcu sayısıyla bitirmeyi hedefliyoruz."


Önceki

Totalenergies'e milyar dolarlık Rusya da...

Sonraki

Alman şirketleri, Türkiye'yi cazip bir i...

Benzer Haberler