Prof. Dr. Murat Batı’nın yeni kitabı ‘Vergi Hukuku’nun 2’nci baskısı çıktı

Piyasa Raporu yazarı Prof. Dr. Murat Batı’nın yeni kitabı ‘Vergi Hukuku’nun 2. baskısı raflarda. Yalın bir dille yazılan kitapta, 26 Ekim 2021'de yapılan değişiklikler işlendi.

Vergi
2022-08-26 15:49:03

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölüm Başkanı ve Piyasa Raporu yazarı Prof. Dr. Murat Batı, mali hukuk konusundaki uzmanlığı üzerine yeni kitabı ‘Vergi Hukuku’nun ikinci baskısı çıktı. Herkesin anlayabileceği ağdalı bir dilden uzak yalın bir dille hazırlanan kitap, güncel ve yeni Danıştay kararları ve diğer yargı kararları ve 26 Ekim 2021'de yapılan değişiklikler işlendi. Kitabın birçok yerinde konunun anlaşılması için örnekleme yapılarak konunun daha anlaşılır hale getirilmesi sağlandı.

Kitapta ayrıca vergi idaresinin görüşlerine de yer verilmiş olup yazar tarafından hem bu görüşler hem de ilgili güncel yargı kararları dikkate alınarak yorumlandı.

Vergi hukukunun genel hükümlerine ilişkin aranılan hemen hemen her konunun yer aldığı kitap; 213 sayılı VUK, 6183 sayılı AATUHK, 2577 sayılı İYUK ve diğer ilgili mevzuat kapsamında kaleme alındı. Kitap hukuk fakültesi öğrencilerinin yanı sıra, YMM ve adaylarına vergi tekniği sınavı için, SMMM ve adaylarına, hukuk ve İİBF mezunlarına, ÖSYM'nin meslek sınavlarına hazırlananlara, avukatlara, akademisyenlere ve vergiyle ilgilenen herkese yönelik hazırlandı.

Kitabın konu başlıkları şöyle:

Mülkiyet Hakkı
Müsadere ve Vergilendirilmesi
Ortakların Sorumluluğu
Kamu icra Hukuku
Vergi Tekniği
Vergi Yargısı
Vergi Ceza Hukuku
Vergide İspat ve Yorum
Peçeleme
Kıyas Yasağı
Vergi Hataları


Önceki

Bakan Nebati: İma ettiğiniz gibi ters gi...

Sonraki

Fed Başkanı Powell: Eylül'deki faiz artı...

Benzer Haberler